Wybór pierwszego i zarazem najbardziej odpowiedniego  wózka to niełatwe zadanie, przed którym muszą stanąć wszyscy przyszli rodzice. Warto zastanowić się czym jest dla nas wózek idealnie dobrany do potrzeb, estetyki i oczekiwań rodziny, która powiększa się właśnie o jednego bardzo ważnego członka.

Najważniejszą cechą każdego wózka dziecięcego jest #BEZPIECZEŃSTWO. Stabilna konstrukcja stelaża i użycie solidnych materiałów do jego wykonania to tylko początek każdego z naszych projektów. Odpowiednie rozłożenie układu jezdnego i odległości pomiędzy osiami gwarantują, że wózka nie będzie można łatwo przewrócić. Zarówno spacerówka, jak i fotelik samochodowy muszą posiadać solidne pasy wraz z ochraniaczami ramion dziecka.

Kolejnym, ale nie mniej ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę są #TKANINY użyte do produkcji tapicerki i wnętrza wózka. Samo szycie i układ zamków powinien być na tyle wszechstronny, abyśmy mogli w zimie zapewnić ciepłe schronienie dla dziecka, a latem odpowiednią wentylację i filtrować szkodliwe promieniowanie UV. Muszą się również łatwo czyścić, a przede wszystkim odpowiednio się prezentować i współgrać kolorystycznie z naszymi gustami.

Z wózka będziemy korzystać przez wiele miesięcy, więc powinien on posiadać jak najwięcej praktycznych #FUNKCJI, które umilą nam ten czas i zagwarantują #KOMFORT. Mieszkając poza miastem powinniśmy zwrócić uwagę na dobrą amortyzację, żelowe koła i możliwość blokowania przednich kół, dzięki której jazda po nierównościach będzie stabilna. W miejskiej dżungli najbardziej przyda nam się dobra zwrotność i łatwość podbicia przodu podczas wjeżdżania na krawężniki. Wszystkie nasze wózki powstają z myślą o zróżnicowanym środowisku, w którym mogą być użytkowane i łączą wszystkie najważniejsze cechy komfortowej jazdy.

Mniejsze dzieci czują się potrzebują kontaktu wzrokowego z rodzicem, a starsze mocniej interesują się otaczającym je światem. Dobra spacerówka musi dostosowywać się i rosnąć wraz z dzieckiem. Możliwość obrócenia jej w kierunku jazdy, lub przeciwstawnie, praktycznie dowolnej regulacji kąta leżenia/siedzenia i budki to aktualnie najważniejsze cechy, którymi powinna się charakteryzować.

Dość ważnym aspektem w wyborze wózka jest zakreślić na start, czy potrzebujemy tylko gondoli ze spacerówką(2w1), czy chcemy mieć spójny zestaw razem z fotelikiem/fotelikiem samochodowym(3w1) i bazą ISOFIX(4w1). Już do zestawów 2w1 dodawane są adaptery do fotelików – kompatybilne z różnymi markami, ale wybierając większe zestawy startowe można sporo zaoszczędzić, gdyż często są znacznie tańsze.

Spacery dla nas i naszych dzieci powinny być przede wszystkim przyjemnością. Dla dziecka już od najmłodszych lat bardzo ważna jest #WYGODA. W przypadku wózków zazwyczaj zakłócona jest ona przez wstrząsy, słońce, deszcz, czy też niewygodną pozycję. Nierówności terenu zniwelować może odpowiednia amortyzacja, połączona ze sztywnością konstrukcji. Należy zwrócić również uwagę na kształt i wielkość budek gondoli i spacerówki. Obszerne budki osłonią dziecko przed słońcem zawieszone na różnych wysokościach podczas każdej pory roku. Jeżeli maluch nie przybierze dogodnej pozycji podczas podróży będzie się niepokoił i stresował. Wybierając swój wymarzony wózek należy zwrócić szczególną uwagę na profile siedzisk i leżaków, oraz możliwość ich ustawień w szerokim zakresie kątów.

Nie można zapominać oczywiście o wygodzie was samych, czyli rodziców. Wózek powinien posiadać miękkie i regulowane rączki, które łatwo dostosować do wzrostu osoby prowadzącej. Lekkie prowadzenie się, łatwość toczenia i podbijania do krawężników to kolejne cechy, które uprzyjemnią nam codzienne użytkowanie wózka. Dodatkowo wózek powinien łatwo się składać, a każdy jego moduł w całości i osobno zagwarantować nam łatwe przenoszenie.

Wózek dziecięcy będzie przede wszystkim naszym kompanem przez co najmniej 2-3 lata od narodzin. Musi się on przede wszystkim nam podobać, a jego design być na tyle uniwersalnym, aby cieszył oko przez kilka sezonów.

M.

Jak wybrać wózek dla mojego dziecka?

 Praktyczne wskazówki dla matki poszukującej idealnego modelu dla swojego dziecka

Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka to jedno z najważniejszych zadań stojących przed matką. Wózek jest nieodłącznym elementem życia rodzinnego i towarzyszy zarówno w codziennych spacerach, jak i podczas podróży czy zakupów. Dlatego warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę, by wybrać model idealny dla swojego maluszka.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru wózka. Upewnij się, że wózek posiada stabilną konstrukcję oraz solidne, trwałe materiały. Sprawdź, czy wybrany model spełnia obowiązujące normy bezpieczeństwa. Dada Prams to firma znana z dbałości o jakość swoich produktów, dlatego ich wózki są starannie zaprojektowane i spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Funkcjonalność

Przy wyborze wózka warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i dostosowanie do potrzeb matki i dziecka. Sprawdź, czy wózek ma regulowany podnóżek i oparcie, a także czy można go łatwo złożyć i przenosić. W przypadku Dada Prams wiele modeli oferuje możliwość regulacji, co pozwala na dostosowanie wózka do rosnących potrzeb dziecka.

Komfort

Dla maluszka ważne jest, aby podróżowanie w wózku było wygodne. Wybierając model, zwróć uwagę na to w jaki sposób dziecko będzie ułożone. Wózki Dada Prams są znane z wysokiego komfortu podróżowania. Mają wyściełane siedziska i zagwarantują Twojemu dziecku wygodę podczas spacerów.

Przystosowanie do różnych warunków

Wózek powinien być przystosowany do różnych warunków atmosferycznych. Sprawdź, czy model ma pokrowce chroniące przed deszczem czy słońcem. W przypadku Dada Prams każdy wózek posiada dodatkową torbę na akcesoria, która jest bardzo przydatna w codziennym użytkowaniu.

Design i styl

Ostatnim, ale równie ważnym czynnikiem jest design i styl wózka. Wybierz model, który odpowiada Twoim preferencjom estetycznym i stylowi życia. Dada Prams oferuje różne style i kolory, dzięki czemu każda mama może znaleźć idealny wózek pasujący do swojego gustu.

Podsumowując, wybór idealnego wózka dla dziecka to ważne zadanie dla każdej matki. Staraj się znaleźć model, który zapewni bezpieczeństwo, funkcjonalność, komfort oraz spełni Twoje estetyczne wymagania. Dada Prams to marka, która z pewnością zasługuje na uwagę podczas poszukiwań. Przeanalizuj dostępne modele, porównaj ich funkcje i wybierz ten, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania i potrzeby Twojego dziecka. Ciesz się wspólnymi spacerami z maluszkiem w wygodnym i stylowym wózku Dada Prams!