Kolory, odcienie i kształty… Już od najmłodszych lat uczymy się ich rozpoznawania oraz kojarzenia ich z określonymi przedmiotami. Wraz z rozwojem dziecka ich postrzeganie i dostrzeganie wygląda zupełnie inaczej. To od nas samych zależy w jaki sposób ich postrzeganie ukształtuje się w ich umysłach i będzie rokowało na dalszy rozwój. 

Wrażliwość na barwy, poczucie koloru w dużej mierze jest cechą wrodzoną, ale podobnie jak w przypadku słuchu muzycznego kształtuje się i doskonali dzięki otoczeniu dziecka.

Niemowlęta bardzo szybko zaczynają postrzegać pełen zakres kolorów, ale pamiętajmy, że nie widzą wszystkiego od pierwszych dni życia. Początkowo obraz jest całkowicie rozmyty i dostrzegane zostają jedynie kształty. W kolejnych dniach i tygodniach świat otaczający dzieci staje się bardziej wyraźny, a maluszki zaczynają rozpoznawać barwę żółtą, pomarańczową, czerwoną, niebieską i purpurową. 

W drugim miesiącu dziecko jest w stanie odróżnić barwę żółtą od zielonej, a w trzecim od czerwieni. 

Czwarty miesiąc to osiągnięcie pełnego rozpoznawania kolorów – jak u osoby dorosłej. 

Beże, jasne odcienie różu i odcienie kremowe zabawek i akcesoriów mają korzystny wpływ na nastrój niemowląt, gdyż kojarzą się ze skórą matki – działając na nie uspokajająco. Warto również o tym pamiętać podczas doboru koloru wózka. 

Kolory jaskrawe i kontrastujące działają co prawda stymulująco na mózg dziecka, jednak ich nadmiar w otoczeniu może negatywnie wpłynąć na zasypiania, czy też wywołać płaczliwość. 

To już w okresie niemowlęcym my sami kształtujemy u dziecka indywidualne upodobania dotyczące kolorów i ich ilości w otoczeniu, co będzie rzutować w jego całym późniejszym życiu oraz ustanowi podwaliny dla gustu. 

Mózg dziecka działa na zasadzie abstrakcji i należy o tym pamiętać. Potrafi ono mieszać bodźce wzrokowe, słuchowe i dotykowe w sposób, który nawet nie przeszedłby przez myśl dorosłego. Przykładowo potrafi połączyć z danym kolorem głos mamy, lub skojarzyć z daną barwą ulubioną melodię. 

Kolory już od najmłodszych lat są integralnym elementem naszego środowiska. Mają wpływ i kształtują nasze emocje, doznania, rozumienie świata, ale i wpływają na relacje z innymi. Zdolność zabawy kolorami i rozpoznawanie ich znaczenia jest ważnym elementem podczas wychowania. Pamiętajmy o tym, kiedy wprowadzamy nasze dzieci w piękny i magiczny świat kolorów. 

Słowem końcowym… Dla niemowląt najważniejszy jest spokój, przyjazne otoczenie – bez nadmiaru bodźców. Wnętrze gondoli i wszystkie miejsca, których może sięgnąć wzrok malucha muszą tworzyć jako całość jasne, bezpieczne schronienie… …i z tą myślą, doświadczeniem i najwyższą troską o dobro Waszych dzieci projektujemy każdy z naszych produktów.

M. 

Jak wybrać wózek dla mojego dziecka?

 Praktyczne wskazówki dla matki poszukującej idealnego modelu dla swojego dziecka

Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka to jedno z najważniejszych zadań stojących przed matką. Wózek jest nieodłącznym elementem życia rodzinnego i towarzyszy zarówno w codziennych spacerach, jak i podczas podróży czy zakupów. Dlatego warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę, by wybrać model idealny dla swojego maluszka.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru wózka. Upewnij się, że wózek posiada stabilną konstrukcję oraz solidne, trwałe materiały. Sprawdź, czy wybrany model spełnia obowiązujące normy bezpieczeństwa. Dada Prams to firma znana z dbałości o jakość swoich produktów, dlatego ich wózki są starannie zaprojektowane i spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Funkcjonalność

Przy wyborze wózka warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i dostosowanie do potrzeb matki i dziecka. Sprawdź, czy wózek ma regulowany podnóżek i oparcie, a także czy można go łatwo złożyć i przenosić. W przypadku Dada Prams wiele modeli oferuje możliwość regulacji, co pozwala na dostosowanie wózka do rosnących potrzeb dziecka.

Komfort

Dla maluszka ważne jest, aby podróżowanie w wózku było wygodne. Wybierając model, zwróć uwagę na to w jaki sposób dziecko będzie ułożone. Wózki Dada Prams są znane z wysokiego komfortu podróżowania. Mają wyściełane siedziska i zagwarantują Twojemu dziecku wygodę podczas spacerów.

Przystosowanie do różnych warunków

Wózek powinien być przystosowany do różnych warunków atmosferycznych. Sprawdź, czy model ma pokrowce chroniące przed deszczem czy słońcem. W przypadku Dada Prams każdy wózek posiada dodatkową torbę na akcesoria, która jest bardzo przydatna w codziennym użytkowaniu.

Design i styl

Ostatnim, ale równie ważnym czynnikiem jest design i styl wózka. Wybierz model, który odpowiada Twoim preferencjom estetycznym i stylowi życia. Dada Prams oferuje różne style i kolory, dzięki czemu każda mama może znaleźć idealny wózek pasujący do swojego gustu.

Podsumowując, wybór idealnego wózka dla dziecka to ważne zadanie dla każdej matki. Staraj się znaleźć model, który zapewni bezpieczeństwo, funkcjonalność, komfort oraz spełni Twoje estetyczne wymagania. Dada Prams to marka, która z pewnością zasługuje na uwagę podczas poszukiwań. Przeanalizuj dostępne modele, porównaj ich funkcje i wybierz ten, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania i potrzeby Twojego dziecka. Ciesz się wspólnymi spacerami z maluszkiem w wygodnym i stylowym wózku Dada Prams!